TR-Hygiene-Concept-Header2-.jpg

Bugünlerde evler her zamankinden daha fazla güvende hissedilmesi gereken yerlerdir. Bizler ise kendi dört duvarınız içinde harika hissetmenizi istiyoruz ve bunu sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Temizlik, dayanıklı ürünler ve akıllı teknikler konusundaki uzmanlığımızla; bakteri, mikrop, virüs ve bunların bulaşması ile mücadele ediyoruz. Eski temizlik alışkanlıklarınızdan kurtulun ve evinizde hijyen için yeni tekniklere ve ipuçlarına göz atın.

4 Renk Kodlama sistemi

4 Renk Kodlama sistemi

Renk kodlu temizliğin arkasındaki temel mantık şudur: Bakterilerin, mikropların ve virüslerin çapraz bulaşmasını önlemek için gerçekleştirmeniz gereken farklı temizlik işlerini ve temizlemeniz gereken alanları ayırmak için renkleri kullanabilirsiniz.
Bu kolay sistem, çapraz bulaştırma ile hastalığa yol açabilecek hastane ve restoran gibi profesyonel ortamlarda oluşturulmuş bir temizlik standardıdır. Bir mutfağın yüzeyleri, daha önce klozet temizlemek için kullanılmış bir bezle temizlenmemelidir. Evinizdeki temizlik uygulamaları, bir hastanedeki uygulamalar kadar iyi olabilir.

Renk kodlaması 4 alana ayrılabilir:

TR-4-Farben.jpg

Bu temizlik sisteminin işe yaraması için her alanı farklı renkte temizlik bezleri tanımlayarak kolayca takip etmeniz gerekmektedir. Bu hijyenik temizleme sistemi, her alanda kullanılan herhangi bir temizlik ekipmanına uygulanabilir; mesela bulaşık süngerlerine veya mikrofiber bezlere.

Yedeklerin düzenli olarak değiştirilmesi

Yedeklerin düzenli olarak değiştirilmesi

Bakteriler, virüsler ve mikroplar özellikle nemli ortamlarda hızlıca çoğaldıkları için, temizlik ekipmanlarının iyi kurumasını sağlamak ve temizlik bezlerini sık sık değiştirmek veya yıkamak önemlidir.

Tüm Vileda bezleri ve bulaşık süngerleri oldukça dayanıklıdır ve 60 °C veya daha yüksek bir sıcaklıkta yıkanabilir.

Sürdürülebilir temizlik ve yıkama, temizlik ekipmanlarını birkaç yedekle kullanarak ve hepsini birlikte yıkayarak başlar.
TR-Keep-hands-Safe-Bild-.jpg

Birçok bulaşıcı hastalık ellerimiz aracılığıyla yayılır. Bu sebeple, ellerinizi temiz tutmanız ve korumanız önemlidir.

Maksimum konfor ve güvenlik

Maksimum konfor ve güvenlik

Eldivenler Nasıl İşe Yarar: Tek kullanımlık eldivenler giymek temizlik sırasında sizlere yardımcı olacaktır. Çünkü tek kullanımlık eldivenler ellerinizle ne yaptığınızın farkında olmanızı sağlar ve eldivenli ellerle yüzünüze dokunma olasılığınız daha düşüktür. Böylece, yüzeylere yapışan ve ellerimize giren mikroplar ağız, göz veya vücudunuzun diğer hassas bölgelerine ulaşamaz.

Tek kullanımlık eldivenler, hassas alanların (örn. tuvaletler) temizlenmesi veya bulaşıcı kirlerin (örn. kusmuk veya köpek dışkısı) temizlenmesi için en iyi seçimdir.

Tek kullanımlık eldivenler kullanımdan sonra doğrudan atılmalıdır.

Temiz eller, Temiz evler

Temiz eller, Temiz evler

 

El hijyeni, güvenli bir ev için önemli bir anahtardır.

Bu nedenle, yenilikçi Vileda zemin temizleme sistemleri, ellerinizi kullanmadan temizlik yapabilmeniz için tasarlanmıştır.

Vileda Turbo temizlik sistemi ellerinizi kullanmadan sıkmanıza olanak sağlar. Böylece elleriniz her zaman temiz ve kuru kalır.

Sadece hızlıca silme veya toz alma mı? Bu dünde kaldı!

Sadece hızlıca silme veya toz alma mı? Bu dünde kaldı!

Vileda mikrofiber pedleri, milyonlarca küçük sentetik elyaftan oluşan mikro fiberlerle yapılmıştır. Zemini ıslak bir şekilde temizlerken tüm bu küçük lifler, kirleri gevşetir ve fiziksel olarak toplar. Ayrıca sert temizlik kimyasalları kullanmanıza gerek kalmadan % 99'a kadar bakterileri temizler.

Daha hijyenik bir ev için, Vileda paspasınızla temizlerken tercih ettiğiniz herhangi bir temizlik solüsyonunu da kullanabilirsiniz:

5 litre su için 1 kap deterjan (30 ml) yeterlidir.

Deterjanınız alkol içeriyorsa (örn. dezenfektan), soğuk suda kullanmayı tercih ediniz, çünkü alkol sıcak suda buharlaşacaktır.

Tüm Vileda paspas başlıkları dayanıklı bir yapıya sahiptir ve 60° - 90° C arasında yıkanabilir.

Sürdürülebilir temizlik ve yıkama için, evde yedekleme için birkaç yedek bulundurmanızı öneririz.
*Başlıklarınızı sık sık değiştiriniz ve tüm temizlik ekipmanlarınızı diğer çamaşırlardan ayrı yıkayınız.

Özel ipucu: Geniş alanları dezenfekte etmek için dezenfektanı doğrudan olarak Vileda SprayMop tankına ekleyin. Sprey başlığı, ulaşılması zor ve bakterilere yatkın alanlara kolayca erişecek ve dezenfekte edecektir. (örn. Klozetlerin alt bölümleri)
TR-spraymax-banner-rev2.jpg

"Yatay 8" çizerek temizleyin

"Yatay 8" çizerek temizleyin

Tüm kirleri odanın merkezine doğru toplamak ve kirleri bir köşeden diğerine taşımaktan kaçınmak için, tıpkı yatay 8 gibi eliptik bir hareketle paspasınızı hareket ettirin.
TR-hijyenkavrami-3lu.jpg

Bu yöntem aynı zamanda eklemlerinizin üzerindeki stresi azaltacak, omuz ve sırt ağrısını önleyecektir. Sahip olduğunuz alan asgari çabayla temizlenecektir. Bu yöntem ayrıca zeminler için de iyi bir tekniktir.

Temizliğin doğru yöntemi - hem de her yerde

TR-600-450-top-to-bottom.jpg

Temizliğin doğru yöntemi - hem de her yerde

Bakteriler, özellikle nemli ortamları sever ve beklenmedik yerlerde üremeye yatkındır. Peki, bakterileri temizlemenin yöntemi nedir? Önce zeminler, sonra raflar mı, yoksa başka bir yolu var mı? Hijyen kavramımız sadece size zaman kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda baştan aşağıya evinizdeki bakterilerin %99’unu yok edecektir. İşte kavramın ilk sırrı: "yukarıdan aşağıya" mükemmel bir temizleme sistemidir: Tavanlarla başlayın, ardından çalışma yüzeylerini, masaları ve çekmeceleri temizleyin. Dikey temizlik!

Her bölge için özel ipuçları

Her bölge için özel ipuçları

 
TR-1600x500-4-Areas.jpg

Banyo

Banyo

Sıhhi alanlar için (duş, lavabo, fayanslar) ayrı temizlik bezleri kullanın.

Kapı kollarını, ışık anahtarlarını ve elle temas edilen diğer yüzeyleri düzenli olarak silin.
Klozet kapağını mikroplardan arındırın. Unutmayın ki böyle yüzeylerde yoğun bir bakteri popülasyonu yaşar ve elleriniz vasıtasıyla kolayca yayılabilir.

Bakteriler ıslak alanlarda üremeye meyillidir. Bunu önlemek için, duş veya yıkanma işleminden hemen sonra yüzeyleri ayrı temizleme bezleri veya silecek ile kurulayın ve sıkın.

Tuvalet

Tuvalet

Temizlik bezlerinizi yıkayın ve her iki taraftaki klozet yuvasını iyice temizleyin.

Ellerinizi korumak için eldiven kullanın.

Klozetin kenarını ve içini klozet fırçası veya ayrı ovma süngeri ile ovun.

Sık temas ettiğiniz alanlar ayrı bir bezle daha sık yıkanmalıdır: örneğin sifon düğmesi, kapı kolu ve klozet fırçası.

Mutfak

Mutfak

Bulaşıklar ve tezgah için ayrı temizleme bezleri kullanın.

Ovma süngerlerinin, el ve çay havlularının kuru kalmasını sağlayın.

Lavabo, tezgahlar, mutfak aletleri, kapı veya dolap kollarını düzenli olarak ılık suyla temizleyin.

Çöp kovasını sık sık boşaltın ve haftada en az bir kez ılık su ve deterjanla ve en az 60°C'de düzenli olarak yıkayın.

Bulaşık fırçasını düzenli olarak bulaşık makinesinde yıkayın.

Evden çalışanlar için

Evden çalışanlar için

Günümüzde giderek daha fazla insan mobil çalışma veya evden çalışma yöntemini tercih ediyor. İster kısa ister uzun vadeli olsun, bakteriler masa, dizüstü bilgisayar veya klavye gibi sık sık dokunulan alanlarda çoğalırlar.

Çalışma masanız ve ekipmanlarınız için ayrı temizleme bezleri kullanın.

Elektrikli süpürge ile kırıntıları ve kaba kirleri bilgisayarınızdan veya dizüstü bilgisayar klavyesinden dikkatlice temizleyin. Pamuklu çubuklar, diş fırçası, hatta kürdan ile boşlukları yavaşça silebilirsiniz.

Fareyi veya klavyeyi nemli bir mikrofiber bezle derinlemesine temizleyin. İnatçı kirleri nemli bir bezle temizleyin.

Monitördeki tozu yumuşak bir mikrofiber bezle temizleyin.

İpucu: Hassas ekipmanlar hızlı bir şekilde hasar görebileceğinden ekranı veya klavyeyi dikkatli bir şekilde temizlemenizi öneririz.
a brand of FREUDENBERG