TK_Loveitclean2-Header.jpg

Ürünlerimizi mümkün olduğunca çevre dostu hale getirmek için çalışırken, malzeme kullanımının azaltılmasına, geri dönüştürülmüş malzeme kullanımını artırmaya ve uzun ömürlü ürünler tasarlamaya odaklanmak istiyoruz.

TK_banner-recycling.jpg

Açıkça söylüyoruz; ürünlerimizi satın almaya devam etmenizi istemiyoruz

Açıkça söylüyoruz; ürünlerimizi satın almaya devam etmenizi istemiyoruz

Hepimiz temiz bir evi seviyoruz, ancak temiz bir gezegeni de seviyoruz. Bu sebeple ürettiğimiz ürünler ve kullandığımız malzemeler hakkında daha fazla düşünerek çevremizi ve dünyayı korumak için üzerimize düşeni yapmakta kararlıyız.

Herkes plastikler hakkında konuşuyor. Plastikleri ambalajlarımızdan mümkün olduğunca çıkarmak için çalışırken, plastiğin ürettiğimiz ürünlerin ayrılmaz bir parçası olduğunu da kabul ediyoruz; plastikler ürünlerimizi sağlam ve suya dayanıklı hale getiriyor. Ancak sorumluluğumuzu unutmamamız gerekir; bu yüzden tüm ürünlerimiz uzun süre dayanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sebeple ürünlerimizi diğer markalar kadar sık değiştirmenize gerek kalmasa da sattığımız ürünlerin israf edilmediğini bilerek daha iyi uyuyoruz. Bu; 70 yıldan fazla bir süredir işimizin merkezinde bulunan ve bugün dahi bize rehberlik eden bir felsefedir.

Materyalleri geri dönüşüme kazandırıyoruz

TK_test-v5-copy-text.jpg

Materyalleri geri dönüşüme kazandırıyoruz

Temizlik ürünlerimizde kullandığımız katı plastik parçaların yüzde 40'ından fazlası ve dünya genelindeki ambalajlarımızın yüzde 70'inden fazlası geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiştir. Ayrıca, neredeyse tüm plastik ambalajlarımız geri dönüştürülebilir. Yani bugün attığımız eşyalar, yarın da kullanılabilir. Bu sebeple 2025 yılına kadar tüm ambalajlarımızı geri dönüştürülebilir hale getirmek ve katı plastik ürünlerimizdeki geri dönüştürülmüş plastik miktarını yüzde 50'ye çıkarmak için kararlıyız.
 

Atıkları değerlendiriyoruz

TK_200220-Infographic-09.jpg

Atıkları değerlendiriyoruz

Ne kadar az, o kadar iyi! Bu sebeple 2025 yılına kadar plastik ambalajlarda yüzde 20 azalma taahhüdünde bulunuyoruz. Çünkü paranız ile daha az ürün satın aldığınız birkaç iyi durumdan birinin plastik kullanımı ve etkileri olduğuna inanıyoruz. Ayrıca, zararlı kimyasalları yönetme konusundaki AB düzenlemelerine de uyum sağlayarak, gezegenimiz için kimyasal riski azaltıyoruz. Bu sebeple ürünlerimizde çevreye en zararlı plastik türü olan PVC’yi yasakladık.

Uzun ömürlü ürünler tasarlıyoruz

TK_Unbenannt-2.jpg

Uzun ömürlü ürünler tasarlıyoruz

Ürünlerimiz zaman geçtikçe daha iyi bir hale geliyor. Çünkü ürünlerimizi yeniden kullandığınız her seferde atık sistemine bir ürün daha yollamamış oluyorsunuz. Kullanıcılarımızı sadece Vileda ürünlerini korumaya ve yeniden kullanmaya teşvik etmekle kalmıyor, aynı şekilde uzun süre dayanacak şekilde tasarlıyoruz.
a brand of FREUDENBERG